Poštovné zdarma pro všechny objednávky nad 1199 Kč

The ChilliDoctor Nakládané Jalapeño chilli papričky 454 g

Kód: 2998
Neohodnoceno
79 Kč / ks
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Jalapeño chilli papričky krájené - nakládané ve slaném nálevu s vinným octem. VELKÉ balení 454 g!

Pálivost: cca 8 000 SHU

Objem: 454 g (pevý podíl 180 g)

Složení: Papričky Jalapeños, pitná voda, jedlá sůl, kyselina octová, kyselina citrónová, benzoát sodný (konzervant), sodík, disiřičitan sodný (stabilizátor barev).

Země původu: Čína

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tyto nejznámější chilli papričky na světě netřeba představovat. Jalapeño odrůdy Capsicum annuum (papriky keříkové) dostaly název podle města Xalapa (někdy též nazývané Jalapa) v mexickém státě Veracruz. Věděli jste ale, že v Mexiku jsou výrazem Jalapeño označovány tyto papričky pouze v naloženém stavu? Čerstvým zeleným plodům říkají “cuaresmenos” (podle mexického katolického svátku Lent neboli Cuaresma, který trvá 40 dní a mnozí se během něj vzdávají konzumace masa) nebo “chile gordo” (v překladu tlustá paprika).

Ačkoliv mají tyto papričky nesčetné množství různých variant lišících se velikostí, chutí a pálivostí, typická Jalapeño je dlouhá cca 810 cm s průměrem 2,5 cm, má protáhlý zvonkovitý tvar s tupou a kulatou špičkou. Běžná pálivost se pohybuje okolo 8 00010 000 SHU, slabší druhy mohou mít i pouhých 2 500 SHU. Vzhledem k tomu, že tato paprička se objevuje úplně všude – od nejrůznějších omáček až po burgery nebo pizzy – je pro některé vrcholnou zkušeností s chilli a považují ji za "pekelně" pálivou. V porovnání s ostatními papričkami na Scovilleho stupnici má však pořádně co dohánět.